wtorek, 25 listopada 2014

Jak uspokoić dziecko ?


Płacz, gorączka, bóle brzuszka, ale również strach. Każdy z nas, rodziców, musiał się z tym zmierzyć. Niedługo po narodzinach maleństwa lub już podczas ząbkowania. Jak, więc sobie z tym radzić ?Niemowlęta po narodzinach są rozkojarzone, ponieważ często rodzice zachowują nienaturalną ciszę. Jeszcze w brzuszku dziecko słyszy pracę naszych jelit, odgłosy otaczającego mamę świata. Nie zabierajmy mu tego po porodzie ! Nie bójmy się włączyć muzyki, głośno rozmawiać czy odkurzać. Dzięki temu, kiedy nasz potomek podrośnie nie będziemy chodzić na paluszkach, podczas jego drzemki w ciągu dnia.


Szumiś to miś, o którym dowiedziałam się zdecydowanie za późno. Obowiązkowy element wyprawki i idealny prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Ma 4, kolorowe, sensoryczne nóżki, które posłużą nie tylko do zabawy, ale również do zaczepienia Szumisia na barierce łóżeczka, czy pałąku wózka. Przyjemny szum uspokaja dziecko, daje poczucie bezpieczeństwa. Dźwięk wyłącza się sam po 20 minutach, nie musimy, więc w nocy wstawać kilkukrotnie, czy siedzieć przy łóżeczku i czekać, by w końcu wcisnąć „off”.

Materiały Prasowe Szumisie [Made in Poland]

Materiały Prasowe Szumisie [Made in Poland]


Co jednak, gdy musimy poradzić sobie w inny sposób ?                                

Gdy maluszek źle śpi w nocy, doskonale pomogą nam aplikacje na telefon.
Dla iOS polecam "Sleep Sheep". Do wyboru mamy 8 odgłosów, między innymi suszarka, odkurzacz, szum wody, czy bicie serca oraz 3 kołysanki. Aplikacja daje możliwość włączenia kilku odgłosów na raz.Suszarka do włosów to nie zastąpiony gadżet, gdy musimy uporać się z bólem brzuszka. Nie tylko wydaje uspokajający szum, ale również ogrzewa brzuszek co powoduje rozluźnienie i uśmierza ból. Nie jedną noc spędziliśmy z suszarką w ręce... Suszarka to nie tylko kompan kolek. Jeśli chcesz, by Twoje maleństwo spało w swoim łóżeczku, nagrzej je wcześniej gorącym powietrzem z suszarki i połóż do łóżeczka bluzkę, którą nosiłaś w ciągu dnia. Twój zapach, również znacząco wpłynie na spokojny sen dziecka.

Czy w ciąży skakałaś na piłce ? Wykorzystaj ją również do usypiania maluszka, gdy jest niespokojny. Każde dziecko jest inne, spróbujcie więc znaleźć dogodne dla Was ułożenie. Antosi zdecydowanie bardziej podobało się, gdy była pionowo. Pamiętaj jednak, by w pozycji pionowej nóżki dziecka były podkurczone na żabkę.

Teraz, gdy Antosia jest już "nie małą dziewczynką" odbiera świat inaczej. Kilka nocy temu, gdy ból spowodowany ząbkowaniem nie pozwalał jej spać,  zupełnie przez przypadek odkryliśmy "film" na You Tube, który momentalnie ją uspokaja, „two hours of Mozart for Baby Bedtime music Sleeping melody”. Spokojne melodie i kolorowe, pękające bańki mydlane na prawdę czynią cuda.A jakie są Wasze sposoby na uspokojenie dziecka ?

6 komentarzy:

 1. Przy akplikacji- suszarka wypuszcza powietrze? z kąd?z głośnika? Chętnie ją wypróbuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fragment o suszarce do włosów to oddzielny akapit ;)

   Usuń
 2. suszarki nigdy nie używałam w taki sposób :) haha ale nad szumisiem muszę się teraz zastanowić bo trzeci maluch przyjdzie na świat już w lutym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie teraz nie wyobrażam nie mieć Szumisia.... suszarka chodziła u nas codziennie przez około miesiąc po kilka godzin.... cud, że przetrwała :D

   Usuń
 3. Justyna Rakieć22.12.2014, 20:40

  Wszystkie twoje posty są super i pomocne :) Ale ten pomógł zwłaszcza . Dzięki mydlanym bańką Sebastianek zasypia bez ciągłego kołysania na rękach :) Angelika jest Ci bardzo wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się bardzo, że mogłam pomóc ! :)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane.