piątek, 5 września 2014

Od zawsze na zawsze.
Przyjaźń to dar. Nie każdy go doświadcza. Nie koniecznie dlatego, że nie spotyka na swojej drodze ludzi, z którymi mógłby tę przyjaźń nawiązać ale nie każdy z nas potrafi dać z siebie tyle, by tę przyjaźń pielęgnować. Czy przyjaźń od lat dziecięcych może przetrwać ?

Jest nas ponad dwadzieścia . Każda inna. Z różnych miast Polski. Znamy się, właściwie nie długo, bo lekko ponad rok. Wiemy o sobie tak dużo, że mogłabym napisać o nas książkę. Wszystkie jesteśmy zakręconymi mamuśkami, zakochanymi w swoich potomkach, ale trzeźwo patrzącymi na rzeczywistość. Spotykamy się częściej lub rzadziej by pogadać w realu, nie tylko on-line, by nasze dzieci mogły się wspólnie pobawić.
Czy przyjaźń od czasu bycia niemowlęciem może przetrwać lata ? Ogromną rolę odegramy w tym my, rodzice. Kształtując światopogląd i sposób bycia naszych dzieci. Jednak czy jest to możliwe ?
Nasze dzieci bawią się wspólnie, uczą się od siebie nawzajem ale też poznają samych siebie. Chciałybyśmy by w przyszłości miały ze sobą tak dobry kontakt jak my teraz.

Ja sama nie mam przyjaciół z tak „odległych” czasów. Koniec podstawówki i liceum a właściwie początek studiów to okres kiedy nawiązałam prawdziwe przyjaźnie. Wiem, że z każdym problemem, każdą radością mogę się zwrócić o każdej porze dnia i nocy. W naszej przyjaźni nie ma głaskania po głowie. Jest szczerość do bólu i sprowadzanie na ziemię.  Nie rozmawiamy codziennie ale to niczego nie zmienia w naszej relacji.


A czy Wy macie przyjaciół z wczesnego dzieciństwa, „od kołyski” ?

2 komentarze:

  1. Ja bardzo chcę, żeby Ala miała koleżanki w swoim wieku, na razie ma tylko kolegę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam, od pampersa mojego i jej :-) Owszem byly tez przerwy, bo inna szkola, bo ktoras wyjechala, ale zawsze potem jest tak samo cudownie :-)

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze są moderowane.