czwartek, 17 września 2015

Suplementacja diety. Czy wiesz co to DHA ? + KONKURS


Wrzesień to miesiąc w którym zawsze choruję. O ile zima i wiosna są dla mnie łaskawe to lato i jesień mnie nie oszczędzają. Mimo tego, to właśnie jesień jest moją ulubioną porą roku.


Ciepłe, plecione swetry, kalosze, spadające z drzew, złote liście, śliwki i gorące kakao to moje synonimy jesieni. Tylko ta zdradliwa temperatura, przy której zdarza nam się jeszcze używać klimatyzacji płata nam czasem figle i zmusza do regeneracji. Z przeziębieniem radzę sobie domowymi sposobami, sprawdzonymi już podczas ciąży o których pisałam Wam w tym poście.

Wiele mam karmiących piersią podczas choroby martwi się o zdrowie swojego dziecka. Choć należy zachować ostrożność i szczególnie dbać o higienę w tym czasie to jest to dodatkowa szansa dla malucha na zwiększenie odporności. Wraz z mlekiem przekazujemy dziecku przeciwciała, dzięki którym w przyszłości jego organizm może szybciej zwalczyć wirusy.


Na osłabienie organizmu wpływa wiele czynników, także niedobory witamin. Jak przystało na dziewczynę z nad morza, nie lubię ryb - poza tymi w panierce ;) Jadamy je bardzo rzadko choć to źródło wielu składników odżywczych w tym DHA. Dlatego też, na co dzień stosujemy suplementy diety zawierające właśnie kwas dokozaheksaenowy.Dlaczego jest tak ważny ?
DHA to kwas tłuszczowy z rodziny Omega-3 i bardzo ważny element budulcowy organizmu człowieka. Kora mózgowa składa się z niego aż w 60% ! Wspomaga rozwój wzroku i chroni przed alergiami.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny przyjmować minimum 200 mg DHA dziennie jednakże jeśli nie dostarczają odpowiedniej ilości kwasu poprzez dietę należy ilość tą zwiększyć nawet do 600 mg.  Niemowlęta urodzone o czasie, których mamy podczas ciąży przyjmowały 400 mg DHA każdego dnia, po urodzeniu nie wymagają dodatkowej suplementacji ponieważ wystarczającą ilość dostaną wraz z mlekiem mamy.

Jakie ilości DHA powinniśmy przyjmować ?Ps. Jeżeli zdarza Wam się zapomnieć - tak jak mi - o przyjmowaniu suplementów bądź leków warto ustawić przypomnienie w telefonie, które pomoże nam się usystematyzować :)
Ps. 2 Pamiętajcie o zwiększeniu jesienią dawki witaminy D !
KONKURS

Masz chęć wygrać jeden z 3 zestawów produktów Omegamed ? Wrzuć na naszą O Matko tablicę zdjęcie zgodne z hasłem konkursowym "Wszyscy mamy dziarskie minki bo zjadamy witaminki". Na zdjęciu może być więcej niż 1 osoba (rodzice i/lub dzieci). Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z jego regulaminem. Konkurs trwa do 1 października, godz. 23:59. Nie obowiązuje limit zgłoszeń. 


*Post powstał we współpracy z marką Omegamed na podstawie publikacji medycznych. 


Nagrody OTRZYMUJĄ
Kasia Gałuszka i Ola
Monika Bluj-Bruderek i Antoś
Justyna Kalandyk i Franek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane.